Menu

Poznajcie nas

Zdjęcia i film – co chcemy na nich pokazać?

Najważniejsze jest dla nas, by fotografie i film ślubny odzwierciedlał to, co jest między Wami i opowiadały Waszą wspólną historię. Pokazujemy tylko to, co naturalne. Chwytamy to, co nieprzewidywalne. Uwieczniamy momenty. Przedstawiamy historie, które będą z Wami przez długie lata. Zatrzymujemy emocje, do których można wracać. Wykorzystujemy światło. Malujemy obrazy promieniami zachodzącego słońca.

Oboje nie lubimy nudy. Nie powielamy schematów. Lubimy tworzyć, wymyślać. W swojej głowie widzimy obrazy, które urzeczywistniamy. Wszystko po to, by zrobione przeze nas fotografie i film opowiadały prawdziwe historie w magiczny sposób.


Krystian – fotografia ślubna

Cześć, helloł, witajcie! Mam na imię Krystian i jestem fotografem ślubnym z Gdańska, który z aparatem przemierza całą Polskę i fotografuje młode pary z całego kraju – nie tylko w Trójmieście. Prywatnie jestem mężem Kasi i tatą cudownej Zuzi. Jak się po czasie okazało w rękach trzymam na przemian aparat i pieluchy. :)

Na co dzień dużo żartuję, a bez dawki dobrego humoru nie wyobrażam sobie dnia. Poważniejszy robię się przy dobrym filmie. Czasami, jak dziecko, patrzę w ekran z otwartą buzią – zwykle wtedy, gdy podziwiam wspaniałe kadry i wsłuchuję się w ścieżkę dźwiękową. Muzyka. O tak! Bez niej nie ma dnia. Zależnie od nastroju słucham namiętnie Queen, muzyki elektronicznej i filmowej (szczególnie Hansa Zimmera).

Moja fotograficzna droga

Pasja do fotografii ślubnej zaczęła się od pasji do grafiki komputerowej. Kilkanaście lat temu zaczynałem od tworzenia obrazów na 8-bitowych komputerach, piksel po pikselu. Tej pasji oddawałem się bez reszty i rozwijałem ją przez lata. Doceniono to kilkukrotnie na festiwalach sztuki komputerowej w Polsce i za granicą. Z grafiką byłem związany zarówno przy tworzeniu gier komputerowych, jak i podczas pracy w drukarni.

Pierwszy aparat kupiłem po to, by fotografować ludzi i dzięki niemu nauczyć się lepiej malować postacie oraz panować nad światłem. To mnie wtedy fascynowało. Lata mijały, a pasja do grafiki i malowania zaczęła schodzić na drugi plan, by miejsce na piedestale oddać fotografii.

Pamiętam tę chwilę, gdy zrobiłem pierwszy portret oraz emocje, które temu towarzyszyły. Właśnie to stało się impulsem do nauki fotografowania. Byłem zachwycony i oczarowany, a nowej pasji oddałem się bez reszty. Dzisiaj mogę powiedzieć, że od ponad 10 lat jestem fotografem ślubnym. Gdańsk, Gdynia, Sopot i inne miasta w Polsce – chętnie przybędę z aparatem do najdalszego zakątka naszego kraju!

Daniel - film ślubny

Daniel z zamiłowania do aparatów 10 lat temu postanowił kupić sobie pierwszą lustrzankę. Wykorzystywał ją wtedy do robienia zdjęć ludziom i wszystkiego co uważał za imponujące. Po pewnym czasie Daniela zainteresował również film, jednak miłość do fotografii cały czas była silniejsza. Daniel postanowił założyć Instagram o tematyce fotograficznej, ale jednak czegoś mu tam brakowało. Co zrobił Daniel? Pobiegł szybko na swych krótkich nóżkach do sklepu, kupił mnóstwo sprzętu do nagrywania, począwszy od nowych aparatów, rejestratorów dźwięku i drona, po karty, statywy i baterie. Oczywiście nie było to byle co - Daniel jak się za coś bierze, to stara się by wykonać to najlepiej. O sprzęt z wyższej półki poprosił sprzedawcę, ponieważ sam jest za niski by go dosięgnąć. I tak oto nadszedł dzień, kiedy miał w końcu niezbędne narzędzia do pracy i mógł rozpocząć swoją przygodę z nagrywaniem, a ta na dobre rozpoczęła się kilka lat temu ze zdobyciem zaufania pierwszych nowożeńców. :)

Nazywam się Daniel Ossowski. Na codzień jestem szczęśliwym posiadaczem wspaniałego dziecka oraz cudownej żony. Pasja do filmów ślubnych przyszła do mnie od kolegów - kamerzystów, którzy początkowo zabierali mnie do pomocy przy swoich zleceniach. Ich doświadczenie pomogło mi zdobyć własne.

W swoich filmach staram się pokazać to, co mogło umknąć Wam w dniu ślubu. Przez towarzyszący stres nie jesteście w stanie wszystkiego zauważyć czy zapamiętać, dlatego zarejestrowanie tych chwil jest dla mnie priorytetem. Lubię pracę na dwóch operatorów ze względu na większą liczbę ujęć, dzięki którym mam możliwość złożyć Waszą pamiątkę jeszcze ciekawiej, jednak jeśli uważacie inaczej - spokojnie, sam też dam radę. :) W pracy staram się nie rzucać w oczy, nie przeszkadzać podczas ceremonii, a przy tym gwarantuję, że nie będziecie się wstydzić mojej obecności, ponieważ nawet mnie nie zauważycie. Na Wasz ślub nie przychodzę w jeansach, koszulce i adidasach - wybierając moją ofertę, zapraszacie mnie na swój ślub, więc sam od siebie wymagam eleganckiego, ale wygodnego ubioru, tak by nie odstawać na tle gości.

Mam nadzieję, że dacie się poznać na spotkaniu, do zobaczenia! :)

Jeden Moment fotograf ślubny logo

FOTOGRAFIA ŚLUBNA GDAŃSK